در حال بارگزاری...

مجری دیتاسنترهای حرفه‌ای در سطح ایران

DATA CENTER
دوربین مدار بسته دام ویوتک

دوربین مدار بسته دام ویوتک

دوربین مدار بسته دام ویوتک

دوربین مدار بسته دام ویوتک (Vivotek Dome Camera) که به آن دوربین مداربسته گنبدی ویوتک نیز گفته می شود، از جمله دوربین هایی است که عموما بر سطح سقف نصب می شوند. لازم به ذکر است که علاوه بر نصب این دوربین بر روی سقف، امکان نصب این مدل با استفاده از براکت های مخصوص بر روی دیوار نیز میسر است.

از نظر ظاهری شکل پوشش این نوع دوربین مداربسته گنبدی بوده و عموما در فضای داخلی ادارات و یا مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. گفتنی است در برخی موارد این نوع از انواع دوربین مداربسته از پوشش های ضد ضربه و ضد آب نیز برخوردار هستند که امکان به کارگیری آن ها را در فضاهای باز را نیز میسر می سازد.

سابقاَ این دسته از دوربین های مدار بسته فاقد فناوری های نوین و ویژه بودند؛ اما امروزه در اغلب نمونه های تولید شده، فناوری های به کار گرفته شده در یک دوربین باکس ویوتک، در دوربین مدار بسته دام ویوتک نیز دیده می شود. همین امر موجب شده است تا این دسته از دوربین های مدار بسته ویوتک از جایگاه ویژه ای در سامانه های نظارت تصویری برخودار شوند.

دوربین مدار بسته دام ویوتک

مزیت های دوربین های مداربسته دام

از جمله مزیت های دوربین مدار بسته دام ویوتک می توان به سهولت نصب آن ها اشاره نمود. در این رابطه می توان اظهار داشت که در نصب دوربین مداربسته دام ، نصاب از این امکان برخوردار است تا دوربین را با بستن ۲ یا ۳ پیچ ساده بر روی سقف یا بر روی دیوار نصب نماید. مزیت دیگری که دوربین های مداربسته دام از آن برخوردار هستند در رابطه با اقدامات خرابکاری است. بدین ترتیب که در این دسته از دوربین ها به کارگیری نوعی روکش از جنس پلاستیک فشرده و با مقاومت بسیار بالا از دوربین در برابر اقدامات خرابکاری محافظت می کند.

اشاره به اقدامات ضد خرابکاری لزوما به معنی تعرُض عمدی و تخریب دوربین مداربسته به حساب نمی آید. به عنوان مثال در برخی مکان ها احتمال برخورد خودرو به دوربین متصور است. از این رو در چنین مواردی استفاده از دوربین مدار بسته دام ویوتک انتخابی هوشمندانه به شمار می آید. بدین ترتیب یکی دیگر از محل های مورد استفاده ی این دسته از دوربین ها می توان به محدوده پارکینگ ها اشاره نمود. چرا که این چنین حوزه هایی از ترافیک و تردد زیاد برخوردار بوده و حتی برخورد اتومبیل با دوربین نیز دور از ذهن نیست.

علاوه بر موارد پیش گفته، قرار گیری لنز دوربین دام در زیر پوشش گنبدی شکل مانع از شناسایی جهت دید دوربین می شود. به زبان دیگر، اشخاص قرار گرفته در حوزه ی دید این دسته از دوربین ها فاقد برتری شناسایی مسیر دید دوربین هستند.

مزیت های دوربین های مداربسته دام

قابلیت دید در شب در دوربین مداربسته دام

از جمله موارد قابل توجه در انتخاب و به کارگیری دوربین های مدار بسته، قابلیت تصویر برداری آن ها در تاریکی شب است. در رابطه با دوربین های مدار بسته دام نیز این اولویت مطرح بوده و اغلب کسانی که قصد خرید دوربین مدار بسته دام را دارند به این قابلیت توجه می کنند. دوربین مدار بسته دام ویوتک نیز ضمن برخورداری از لامپ های LED مادون قرمز (IR)، از این قابلیت برخوردار است تا از ویژگی های مشابه  دوربین مدار بسته دید در شب ویوتک برخوردار باشد.

قابلیت دید در شب در دوربین مداربسته دام

انواع دوربین مدار بسته دام

دوربین های مداربسته دام عموما به دو گروه:

  • دوربین های دام با لنز فیکس؛
  • دوربین های دام با لنز وریفوکال؛

تقسیم می شوند.

در توصیف تفاوت های این دو سری دوربین مدار بسته دام ویوتک می توان اظهار داشت که دوربین های دام با لنز فیکس تصاویری با میدان دید گسترده ارائه می دهند. لازم به ذکر است که در این سری از انواع دوربین های مدار بسته، به هر اندازه که فاصله کانونی دوربین مداربسته محدود باشد زاویه دید دوربین گسترده تر می گردد. برای نمونه می توان به تفاوت میدان دید در دو لنز ۶ میلی متر و ۴ میلی متر اشاره نمود؛ در این مقایسه گستره ی دیده لنز ۶ میلی متری محدود تر از لنز ۴ میلی متری است.

در نقطه مقابل دوربین های دام با لنز فیکس، دوربین های دام با لنز وریفوکال قرار گرفته اند. در حالت کلی حوزه و میدان دید این دوربین ها به دلخواه کاربر تعیین می شود. برای مثال: صاحبان کسب و کار می توانند مشخص نمایند که تصویر دوربین مذکور فقط بر روی چارچوب یک درب و یا بخشی از یک قفسه در فروشگاه متمرکز شود. البته اشاره به این نکته ضروری است که تعیین حوزه و میدان دید دوربین دام با لنز وریفوکال به صورت دستی بوده و به هنگام نصب دوربین مدار بسته ممکن است.

دوربین های تورِت (Turret)

دسته ای دیگر از دوربین های مدار بسته دام به دوربین های تورِت (Turret) موسوم هستند. این گروه از دوربین ها فاقد پوشش شیشه ای محافظتی هستند.

دوربین های تورِت (Turret)

دوربین دام ویوتک سری ۲ مگا پیکسل

دوربین دام ویوتک سری ۳ مگا پیکسل

دوربین دام ویوتک سری ۳ مگا پیکسل

دوربین دام ویوتک سری ۴ مگا پیکسل

دوربین دام ویوتک سری 4 مگا پیکسل

دوربین دام ویوتک سری ۵ مگا پیکسل

دوربین دام ویوتک سری ۵ مگا پیکسل

دوربین دام ویوتک سری ۸ مگا پیکسل

دوربین دام ویوتک سری ۸ مگا پیکسل

Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم؟