در حال بارگزاری...
تجهیزات وایرلس

تجهیزات وایرلس

لیگوویو

میکروتیک

تجهیزات وایرلس

تجهیزات وایرلس شبکه مشتمل بر انواع گوناگون:

  • آنتن وایرلس؛
  • اکسس پوینت؛
  • رادیو وایرلس؛
  • انواع مختلف آنتن های قوی برد بلند (High-Range Wireless)؛
  • آنتن های وایرلس برد کوتاه شبکه داخلی؛

هستند. این مجموعه از تجهیزات عموما به دو دسته با کاربرد داخلی (Indoor) و کاربرد خارجی (Outdoor)  تقسیم می شوند. تجهیزات وایرلس داخلی یا indoor شامل دستگاه های: آنتن های تقویتی وایرلس، اکسس پوینت ها و دیگر تجهیزات و دستگاه های وایرلس داخلی هستند. در سوی دیگر نیز تجهیزات خارجی وایرلس (Outdoor) مشتمل بر انواع گوناگون آنتن های وایرلس قوی، رادیو های شبکه های وایرلس هستند. علاوه بر موارد یاد شده در مورد تجهیزات خارجی وایرلس (Outdoor)، تجهیزات وایرلس اینترنت نیز در این دسته قرار می گیرند که به شرح زیر هستند:

 

تجهزات شبکه وایرلس به کارگرفته شده در پروژه های اجرایی شرکت نت پرداز آذر از طیف گسترده ای برخوردار هستند. در این زمینه، برای نمونه می توان به برند هایی چون: میکروتیک (Mikrotikمی موسا (Mimosa) و لیگوویو (LigoWave) اشاره نمود.

تجهیزات وایرلس

ساختار شبکه های بیسیم

شبکه وایرلس ساخته شده با تجهیزات وایرلس یا شبکه های بیسیم گونه ای از شبکه های رایانه ای رادیوئی هستند که انتقال اطلات در آن ها بدون استفاده از کابل صورت می گیرد. به عبارت دیگر در شبکه های بیسیم، سیگنال های رادیوئی بدون اتصال فیزیکی مشهود ارتباط تجهیزات را میسر می سازند. این نوع شبکه های رایانه ای همچنین به شبکه های رادیوئی، شبکه های وایرلس، شبکه های مخابراتی و شبکه وای فای (Wi-Fi) نیز معروف هستند.

شبکه های بیسیم محلی (Wireless LAN) با پروتکل IEEE 802.11 در فرکانس ۲٫۴GHz و فرکانس ۵GHz که جزء فرکانس های آزاد هستند، برای ایجاد ارتباط استفاده می کنند. این فرکانس ها (فرکانس ۲٫۴GHz و فرکانس ۵GHz) نیازی به دریافت مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیوئی نداشته و از این رو به عنوان فرکانس های آزاد شناخته می شوند. عموما پهنای باند به کار گرفته شده در شبکه های بیسیم در حیطه ی ۲۰MHz  و ۴۰MHz  هستند که با توجه به پیکربندی (Configuration) و تنظیمات شبکه وایرلس در نظر گرفته می شوند.

هویت شکل گرفته بر مبنای فرکانس در شبکه های بیسیم، این نوع از شبکه ها را به ساختاری با دید مستقیم به منظور تولید تولید لینک مستقیم تبدیل کرده است. به عبارت دیگر در این نوع شبکه ها باند رادیوئی آزاد مورد استفاده، نیاز به خط دیدی مستقیم میان گیرنده و فرستنده دارد. علی رغم این موضوع، فرکانس آزاد رادیوئی در شبکه های بیسیم، بر مبنای قوانین فیزیک تا حدودی از امکان دور زدن موانع جهت دستیابی به مقاصد برخوردار هستند. شایان ذکر است که این نوع عملکرد صرفا برای فاصله های کوتاه مورد قبول بوده و در فاصله های زیاد قطعا گیرنده و فرستنده از دید مستقیم برخوردار باشند.

ساختار شبکه های وایرلس

تجهیزات شبکه های وایرلس

در حالت کلی شبکه های وایرلس با استفاده از تجهیزات وایرلس به دو شکل زیر تعریف می شوند:

  • شبکه های وایرلس همه جهته (Omni-Directional)؛
  • شبکه های وایرلس یک جهته (Directional)؛

این اشکال در ارتباط مستقیم با تجهیزات وایرلس به کار گرفته شده در شبکه وایرلس، و همچنین فاصله کلاینت ها از یکدیگر در شبکه تعریف می شوند.

در شبکه های محلی وایرلس (Wireless LAN) -که به صورت داخلی (Indoor) بوده و در مسافت های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند- عموما شبکه ها از نوع شبکه های وایرلس همه جهته (Omni-Directional) هستند. همچنین در شبکه های بیسیم خارجی (Outdoor) جبا فاصله های کوتاه که تقریبا در حدود ۵۰۰ متر – نیز شبکه های وایرلس همه جهته (Omni-Directional) پیاده سازی می شوند. اما در مورد فاصله های طولانی (بیشتر از ۱ کیلومتر و حداکثر پنجاه تا صد کیلومتر) تجهیزات بیسیم می بایست از نوع  تجهیزات شبکه های وایرلس یک جهته (Directional) باشند. باید توجه نمود که در این رابطه جهت نمایی و جای گذاری تجهیزات وایرلس نیازمند محاسبات دقیق و تجربه در این زمینه است.

تجهیزات شبکه های وایرلس

مزایای شبکه های وایرلس

گفتنی است که شبکه های وایرلس در حوزه ها و اهداف گوناگون به کار گرفته می شود. برای مثال می توان در مورد کارکرد این شبکه ها به برقراری تماس تلفن های همراه، دریافت های پیام از طریق دستگاه های پیجر (Pager) و مشاهده نامه های الکترونیکی (ایمیل) به وسیله دستگاه های دستیار دیجیتال (PDA-Personal Digital Assistant) نیز اشاره نمود. در کلیه این موارد داده ها و اطلاعات به وسیله یک شبکه وایرلس در دسترس گیرنده قرار می گیرند.

در مواقعی که شخص، سازمان و یا یک برنامه نیازمند انتقال داده و اطلاعات باشد، برای به کارگیری شبکه و تجهیزات وایرلس اقدام نماید. عدم به کارگیری کابل های شبکه ضمن صرفه جوئی در زمان و هزینه های کابل کشی، امکان وقوع مشکلات شبکه های کابلی را نیز از بین خواهد برد. این نوع شبکه ها در مکان های عمومی چون: هتل ها، کتابخانه ها، رستوران ها و دانشگاه و سایر مجموعه ها کاربرد فراوانی دارند.مزایای شبکه های وایرلس

عناوین اصلی فعالیت‌های شرکت

اجرا و طراحی

زیر ساخت شبکه‌های مخابراتی

toptenreviews wireless earbuds www.slotsups.com/

(MAN.WAN,LAN)

مشاور و مجری

پروژه‎ها و طرح‎های انفورماتیکی

اجرا و طراحی

مراکز داده و سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات

مبتنی بر محیط‌های شبکه

فروش و راه‌اندازی

انواع سرورهای پیشرفته

 جهت کاربردهای سازمانی

فروش، طراحی و پیاده سازی

دوربین‌های مدار بسته

و تلفن‌های تحت شبکه

مشاوره، طراحی و پیاده سازی

شبکه‌های اختصاصی

و  سیستم های امنیت شبکه

بر اساس علوم تخصصی

EN / PR
Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم؟