در حال بارگزاری...

اکتیو شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه
Linksys
Cisco
KDT

تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه (Active Network Devices) به تمامی تجهیزات در شبکه اطلاق می شود که به منبع انرژی الکتریکی یا برق متصل می شوند. وظیفه این بخش از تجهیزات شبکه برقراری ارتباط یا نقل و انتقال داده، مدیریت، نگهداری و ذخیره سازی داده ها است. گزینش درست تجهیزات اکتیو شبکه کاری بسیار تخصصی است که موجب عملکرد صحیح شبکه شده و با کاهش هزینه ها همراه خواهد بود.

شرکت نت پرداز آذر با بیش از یک دهه فعالیت خود، ضمن برخورداری از توان تامین، نصب و راه اندازی تجهیزات اکتیو شبکه در این زمینه خدمات خود ارائه می دهد. این خدمات مشتمل بر موارد زیر هستند:

  • ارزیابی، مشاوره و طراحی تجهیزات اکتیو شبکه با توجه به نیاز های سازمانی و مکانی و مد نظر قرار دادن محدودیت ها؛
  • تهیه و تامین اقلام و انواع تجهیزات اکتیو شبکه با کیفیت مطلوب و گارانتی معتبر؛
  • ارائه خدمات پشتیبانی تجهیزات و اجرای بروزرسانی های مورد نیاز.

تجهیزات اکتیو شبکه

اقلام کاربردی در تجهیزات اکتیو شبکه

 کارت شبکه

کارت شبکه یا  Network Interface Cardاز جمله اصلی ترین تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات سخت افزاری برای پیکربندی شبکه های رایانه ای به شمار می آید. لازم به توضیح است که هر رایانه در شبکه به یک کارت شبکه نیاز دارد. نقش این قطعه سخت افزاری (کارت شبکه) ایجاد ارتباط میان رایانه و بستر انتقال داده ها (فیبر های نوری و یا کابل های مسی) است. بیشتر بُرد های امروزی که در رایانه های شخصی مورد استفاده قرار می گیرند، از یک کارت شبکه Onboard برخوردار هستند. اما بر روی رایانه های قدیمی و یا نمونه های مشابه جدید که فاقد کارت شبکه Onboard هستند، باید یک کارت شبکه تعبیه شود. در این رابطه عموما کارت شبکه های مورد استفاده به منظور اتصال به شبکه ها با سرعت های ۱۰۰۰، ۱۰۰ و ۱۰ مگابیت بر ثانیه به کار گرفته می شوند.

سرور های شبکه

سرور های شبکه از جمله اصلی ترین تجهیزات اکتیو شبکه به شمار می آیند. با توجه به اینکه این بخش از تجهیزات از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند، انتخاب صحیح از نظر کارآیی و نوع برند کاری بسیار تخصصی و مهم به شمار می آید. گزینش نامناسب سرور اغلب موجب کاهش سرعت نقل و انتقال اطلاعات و تحمیل آسیب های جبران ناپذیری به شبکه می شود. از سوی دیگر خرابی های مکرر نیز باعث می شود تا هزینه های گزاف پشتیبانی و تعمیر تجهیزات شبکه به سازمان ها تحمیل شود.

از نظر ساختاری، سرور رایانه ای است که خدماتی را برای کاربران سایر سیستم های کامپیوتری در شبکه تامین می نماید. به عبارت دیگر سرور رایانه ای است که مسئولیت پردازش درخواست ها را بر عهده دارد. این رایانه پس از پردازش، درخواست ها را در بستر شبکه یا در بستر اینترنت به دیگر کاربران انتقال می دهد.

مبنای عملکرد سرور بر اساس قرار گیری در وضعیت انتظار جهت برآوردن درخواست کاربر است. در این زمینه لازم به توضیح است که منظور از کاربر صرفا یک انسان نبوده و یک برنامه رایانه ای نیز می تواند به عنوان کار بر تلقی شود.سرور شبکه

نقطه دسترسی

نقطه دسترسی یا Access Point دستگاهی است که در شبکه های کامپیوتری بیسیم (Wi-Fi  ،Bluetooth  و غیره) دستگاه ها به عضویت شبکه های بدون سیم درآیند و سپس با دیگر دستگاه ها امکان برقراری ارتباط داشته باشند.

عملکرد نقطه دسترسی یا Access Point کاملا مشابه سوئیچ ها در شبکه های کابلی است.

روتر شبکه

روتر شبکه یا Router یکی دیگر از تجهیزات اکتیو شبکه است که به عنوان یکی از تجهیزات حیاتی تلقی می شود. از جمله ضرورت های استفاده از روتر لزوم اتصال یک شبکه به چند شبکه است. در صورت گستردگی شبکه و برخورداری هر بخش از یک رنج IP متفاوت، برای انتقال اطلاعات از شبکه ای به شبکه ی دیگر از روتر ها استفاده می شود. بر این اساس روتر ارتباط بین قسمروتر شبکهت های مختلف را میسر می سازد.

مودم شبکه

مودم یاModem  یکی دیگر از تجهیزات اکتیو شبکه به شمار می آید که امکان اتصال به اینترنت را میسر می سازد. از جمله رایج ترین مودم ها می توان به مودم های ADSL و DSL اشاره نمود.

 

مودم شبکه

عناوین اصلی فعالیت‌های شرکت

اجرا و طراحی

زیر ساخت شبکه‌های مخابراتی

toptenreviews wireless earbuds www.slotsups.com/

(MAN.WAN,LAN)

مشاور و مجری

پروژه‎ها و طرح‎های انفورماتیکی

اجرا و طراحی

مراکز داده و سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات

مبتنی بر محیط‌های شبکه

فروش و راه‌اندازی

انواع سرورهای پیشرفته

 جهت کاربردهای سازمانی

فروش، طراحی و پیاده سازی

دوربین‌های مدار بسته

و تلفن‌های تحت شبکه

مشاوره، طراحی و پیاده سازی

شبکه‌های اختصاصی

و  سیستم های امنیت شبکه

بر اساس علوم تخصصی

EN / PR
Open chat
1
سلام میتونم کمکتون کنم؟